KARNAWAŁOWE SZALEŃSTW U ŚMIAŁKA UMIAŁKA

Za nami karnawał- czas zabaw, śmiechu, kolorowych balonów. Zanim z przytupem dzieci zaakcentowały go 9 lutego podczas przedszkolnego baliku, nauczyciele wprowadzili je w temat zapoznając z genezą zabaw, tworząc kolorowe maski, dekorując sale czy dbając o kondycję tancerzy podczas poprzedzających finał zabaw muzyczno-ruchowych.

W dniu baliku podopieczni przychodziły do sal przebrani za wybrane przez siebie postaci. Oprócz stroju ważnym elementem kreacji były gesty, mimika, charakterystyczne zachowania-  odgrywane przez dzieci z entuzjazmem i dużym profesjonalizmem. Wśród kreowanych bohaterów jak co roku dominowały księżniczki, wróżki, motylki. Dzielnie wtórowali im piraci, kowboje, pracownicy służ porządkowych- policjanci, strażacy. Nie zabrakło również reprezentantów fauny czy bohaterów popularnych bajek.

Znalezione obrazy dla zapytania karnawał dzieci

Po poranku we własnej sali,  spędzonym na kreatywnych zabawach organizowanych przez zaangażowany w budowanie karnawałowego nastroju personel, rozpoczął się czas wspólnego świętowania. Za organizacją zabaw i karnawałowych atrakcji odpowiedzialna była wynajęta, profesjonalna firma zewnętrzna, na której czele stał charyzmatyczny, zaangażowany w działanie wodzirej. W programie imprezy znalazły się różnego rodzaju gry i zabawy taneczne, wspólne układy choreograficzne, zabawy z chustą Klanza oraz konkursy dostosowane do wieku dzieci. Scenerię wzbogacono różnego rodzaju efektami specjalnymi- nie zabrakło sztucznego śniegu, confetti, dymu i baniek mydlanych.

Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w proponowanych zabawach muzycznych, same też z dużą klasą interpretowały ruchem gorące, karnawałowe hity. Niekwestionowanymi, muzycznymi zwycięzcami imprezy były znane wszystkim hity takie jak „Despacito” i piosenka z rodzimego podwórka „Miłość w Zakopanem”. Atmosfera panująca na parkiecie potwierdziła fakt, iż muzyka i taniec sprzyjają nawiązywaniu kontaktów – dzieci bawiły się ze sobą niezależnie od przynależności do poszczególnych grup. Część uczestników balu przekraczała też progi swojej nieśmiałości, wyrażając w tańcu dziecięcą radość i entuzjazm.

Choć karnawał już za nami, z „naładowanymi akumulatorami” oczekujemy nadejścia wiosny. Do imprezy i towarzyszącej jej emocjom już wkrótce powrócimy za sprawą wykonanych na balu fotografii.

NIECH ŻYJE BAL!!! KOLEJNY JUŻ ZA ROK!!!