„KOLOROWE ZWIERZAKI- TO MY PRZEDSZKOLAKI !!!!”

„Kolorowe zwierzaki- to my PRZEDSZKOLAKI!!!!”- pod takim hasłem w Przedszkolu Śmiałka Umiałka  obchodzono 20 września tegoroczny Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

    Święto zostało ustanowione uchwałą Sejmu  5 lat temu,  by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

    Tegoroczna uroczystość odbyła się w konwencji przyrodniczej- bohaterowie święta przeobrazili się w przedstawicieli świata fauny. Skrzaty były żółtymi kaczuszkami, Przyrodnicy zaprezentowali się jako rude wiewiórki, Malarze wcielili się w eteryczne, niebieskie motyle, Podróżnicy przeistoczyli się w czerwone biedroneczki, a Muzykanci w rozkumkane, zielone żaby. Za stroje odpowiedzialni byli rodzice podopiecznych- „czapki z głów” za Państwa aktywność i kreatywność  :) Zabawy podczas wspólnego świętowania przybierały różne formy, a uśmiechów i radości najmłodszych nie było końca. Były wspólne tańce, zagadki, prezentacja strojów, a całość wieńczył pochód „kolorowych zwierzaków” wokół przedszkola. Uroczystość prowadziły dwie kolorowe, rozkrzyczane papugi- w które wcieliły się organizatorki uroczystości, p. Teresa Łuczak i p. Wioletta Bednarek.

      Pod koniec dnia dzieci otrzymały balony w kolorach zgodnych z kolorystyką grupy.

      Kolejny „Dzień Przedszkolaka” dopiero za rok,  choć wychowawcy grup i pracownicy przedszkola poprzez codzienną pracę i zaangażowanie postarają się każdy kolejny dzień czynić małym, przedszkolnym Świętem Przedszkolaka…

 img

„(…)Każdy przedszkolak dobrze wie
Że kiedy wrzesień już kończy się
Od najmłodszego aż po starszaka
Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!(…)

-fragment piosenki „Dzień Przedszkolaka”

Muz.: Robert Obcowski, sł.: Danuta Błażejczyk, Mariusz Urbaniak