„KOLOROWE ZWIERZAKI- TO MY PRZEDSZKOLAKI !!!!”

„Kolorowe zwierzaki- to my PRZEDSZKOLAKI!!!!”- pod takim hasłem w Przedszkolu Śmiałka Umiałka  obchodzono 20 września tegoroczny Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Święto zostało ustanowione uchwałą Sejmu  5 lat temu,  by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Tegoroczna uroczystość odbyła się w konwencji przyrodniczej- bohaterowie święta przeobrazili się w przedstawicieli świata fauny. Skrzaty były żółtymi kaczuszkami, Przyrodnicy zaprezentowali się jako rude wiewiórki, Malarze wcielili się w eteryczne, niebieskie motyle, Podróżnicy przeistoczyli się w czerwone biedroneczki, a Muzykanci w rozkumkane, zielone żaby. Za stroje odpowiedzialni byli rodzice podopiecznych- „czapki z głów” za Państwa aktywność i kreatywność  :) Zabawy podczas wspólnego świętowania przybierały różne formy, a uśmiechów i radości najmłodszych nie było końca. Były wspólne tańce, zagadki, prezentacja strojów, a całość wieńczył pochód „kolorowych zwierzaków” wokół przedszkola. Uroczystość prowadziły dwie kolorowe, rozkrzyczane papugi- w które wcieliły się organizatorki uroczystości, p. Teresa Łuczak i p. Wioletta Bednarek.

Pod koniec dnia dzieci otrzymały balony w kolorach zgodnych z kolorystyką grupy.

Kolejny „Dzień Przedszkolaka” dopiero za rok,  choć wychowawcy grup i pracownicy przedszkola poprzez codzienną pracę i zaangażowanie postarają się każdy kolejny dzień czynić małym, przedszkolnym Świętem Przedszkolaka…

„(…)Każdy przedszkolak dobrze wie
Że kiedy wrzesień już kończy się
Od najmłodszego aż po starszaka