OBCHODY DNIA DZIECKA- COŚ DLA DUSZY I CIAŁA :)

Tegoroczny Dzień Dziecka przebiegł pod znakiem dobrego humoru i słonecznej pogody- tej w sercu i tej za oknem J. Wszystko za sprawą atrakcji, jakie najmłodszym przygotowali rodzice i kadra placówki. Już po śniadaniu na dzieci czekała pierwsza z niespodzianek- spektakl teatralny pt. „Calineczka” na motywach baśni Hansa Christiana Andersena, przygotowany przez rodziców i  część nauczycielek. Dzięki „aktorom” widzowie mogli zapoznać się bądź przypomnieć sobie losy drobniutkiej dziewczynki  wędrującej w poszukiwaniu własnego świata, podążającej za głosem serca, za marzeniami. W spektaklu ukazano niezwykłe podróże bohaterki, jej spotkania z barwną galerią postaci: władczą matką Ropuchą, mało bystrym ropuszym Synem, kolorowym Motylem,  zabieganą Myszą, trochę demonicznym Kretem, życzliwą Jaskółką. Każde spotkanie było skarbnicą nowych doświadczeń Calineczki, przystankiem w drodze do spełnienia pragnienia- spotkanie Księcia z tajemniczej Krainy Elfów… Spektakl miał charakter musicalu, mnóstwo w nim było melodyjnych, współczesnych utworów muzycznych oraz układów tanecznych. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele zaprezentowali wachlarz umiejętności, jakich nie powstydziliby się profesjonalni aktorzy- „czapki z głów”  :)

Druga z głównych atrakcji była odpowiedzią na charakterystyczną dla okresu rozwojowego podopiecznych potrzebę ruchu. Emocje, radość, sportowe zacięcie- wszystko to stanowiło element popołudniowego souveniru- Olimpiady Sportowej. Organizatorami święta, prócz nauczycielek, byli również reprezentanci Akademii Reissa. Na początku młodym sportowcom przybliżona została historia pierwszych, greckich zawodów a także charakterystyka obecnych mistrzostw. Zaakcentowano także znaczenie przestrzegania kodeksu sportowców, a więc kierowanie się zasadami fair play- z sumiennym wykonywaniem zadań i wzajemnym dopingiem na czele. Później zaproszono wszystkich do wspólnej rozgrzewki  przy muzyce. Oprócz dobrej zabawy zwrócono uwagę na rolę, jaką pełni ona podczas treningu. Główną częścią sportowej uroczystości były zmagania z wyzwaniami stacji zadaniowych. Wśród konkurencji znalazły się m.in. slalom rowerem, skoki w workach, ćwiczenia z piłką nożną, strzały na bramkę, skoki w dal czy wspinaczka. Ponieważ podopieczni wzorowo wykonali powierzone im zadania, na koniec każdej z grup wręczono dyplomy. Zwieńczeniem zawodów było wspólne odśpiewanie tematycznej piosenki.

Podobny obraz

Przed wyjściem do domu każdy bohater Dnia Dziecka otrzymał jeszcze prezent zakupiony przez Radę Rodziców. Wielość atrakcji i wrażeń na pewno spowodowały, że dzień ten na długo zagości w pamięci naszych milusińskich J

ZA UDZIAŁ W PRZEDSTAWIENIU SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA: 

 

Organizator, scenarzysta- nauczycielka, p. T. Łuczak 

Rodzice:

Narrator- p. Michałowska

Calineczka-  p. Jakubowska

Wiedźma- p. Łamek

Żaba- p. Makowska

Żabi syn/ Żuk- p. Makowski

Chrząszcze- p. Witczak

                         p. Gientka

Jaskółka- p. Matuszewska

Kret- p. Giżycki

 

Nauczyciele:

Motyl- p. Szczesiak

Mysz- p. Gruszczyńska

Żaba- p. Sikorksa

 

ZA ORGANIZACJĘ OLIMPIADY SPORTOWEJ SEDRECZNE PODZIĘKOWANIA: 

PRZEDSTAWICIELE AKADEMII REISSA

Nauczyciele:

  1. p. Sigel
  2. p. N. Łuczak