ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych zabawek najmłodszych, a i wielu dorosłych z sentymentem wspomina swojego pluszaka- towarzysza zabaw, powiernika sekretów, pocieszyciela.

Popularność i znaczenie maskotki zaowocowały ustanowieniem Światowego Dnia Pluszowego Misia. Pierwsze obchody święta miały miejsce w 2002 roku, w setną rocznicę powstania zabawki. Miesiącem hołdującym pluszowym niedźwiadkom jest listopad, a dokładna data to  25.11.

 

 

Podobny obraz

W naszym przedszkolu również pamiętano o uroczych misiach- na dzień przed światowymi odchodami uroczystości urządziliśmy im własne święto. W ramach wspólnego świętowania odbyły się zabawy muzyczno-ruchowe, dzieci poznały ciekawostki przyrodnicze na temat niedźwiedzi, rozpoznawały misiowe emocje. Do podopiecznych zawitał wielki, pluszowy miś, który wspólnie z nimi brał udział w imprezie. Przedstawiono również sylwetki najpopularniejszych, animowanych niedźwiadków, śpiewano piosenki z misiami w roli głównej. Przy okazji święta odbył się też konkurs „Eko- Miś”. Niedźwiadki z ekologicznych materiałów można było podziwiać w holu placówki, zaś  czytelniczą niespodzianką dla wszystkich  podopiecznych były wyeksponowane wiersze- literackie twory rodziców dzieci biorących udział w konkursie.  Organizatorką imprezy i konkursu była p. Natalia Łuczak- nauczyciel gr. Przyrodników.