UROCZYSTE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowy moment dla całej przedszkolnej społeczności. To formalne zaproszenie najmłodszych do  zasilenia Śmiałkowo- Umiałkowej Rodziny, zwieńczenie okresu ich adaptacji, a także hołd oddany nowo pozyskanym umiejętnościom.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania pasowanie na przedszkolaka

W tym roku symboliczne przyłączenie najmłodszych do grona ŚMIAŁKÓW- UMIAŁKÓW odbyło się w dniach 22 i 24 listopada, a bohaterami uroczystości byli reprezentanci Przyrodników i Skrzatów. Obie grupy przygotowały dla zgromadzonych gości inscenizacje muzyczno-ruchowe obrazujące przebieg ich przedszkolnego dnia. Treść piosenek i układów choreograficznych symbolizowały więc momenty powitania, zasiadania do wspólnych posiłków, zajęć dydaktycznych, zajęć dodatkowych, zabaw swobodnych  czy czas odpoczynku. Przedstawienie widzom w sposób całościowy naturalnego przebiegu codziennego dnia dawała występującym pewien rodzaj podświadomego poczucia bezpieczeństwa i realizacji ustalonych reguł. Pozwalało to na pełną prezentację zdobytych dotychczas umiejętności i talentów, zamieniając stres w dodającą energii radość wspólnoty znanych dzieciom doświadczeń. Ważnym źródłem wspomnianej radości był również piękny ubiór artystów. Najmłodsi zaprezentowali się w kolorowych strojach skrzatów, symbolizujących nazwę ich grupy, Przyrodnicy zaś przemienili się w biało- niebieskie Smerfy, nawiązując tym samym do tematyki kompleksowej aktualnego roku szkolnego- „W krainie baśni i bajek”.  Uroczystość wieńczyło złożenie uroczystej przysięgi, oraz akt pasowania, przeprowadzany przez Panią Dyrektor za pomocą „czarodziej kredki”. Każdy „świeżo upieczony” Śmiałek-Umiałek otrzymał na pamiątkę dyplom oraz medal, a poziom pozytywnego stresu mógł osłodzić, częstując się porcją iskrzącego się, cukierkowego tortu.

Uroczystość prowadził Śmiałek- Umiałek wraz z koleżankami z najstarszych grup. Dla naszych bohaterów- Skrzatów i Przyrodników wystąpili starsi koledzy z grup Malarzy, Podróżników i Muzykantów.

Za  przebieg uroczystości odpowiedzialne były panie Joanna Treska, Natalia Łuczak i Patrycja Szczesiak.  Duże uznanie należy się także rytmiczce, p. Irminie Mokijewskiej-Olejniczak, która we współpracy z nauczycielkami poszczególnych grup przygotowała występy.

DROGIE DZIECI- oficjalnie witamy w Śmiałkowej Drużynie!!! :)