UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość w życiu każdej placówki- grono przedszkolaków formalnie powiększa się o nowych członków. To okres zamykający pierwszy rozdział wspaniałej, przedszkolnej przygody- okres adaptacji i przecierania szlaków.

Podobny obraz

W tym roku  wydarzenie datowane było na 23 listopada, zaś jego bohaterami była Gr. I Skrzatów. Dzieci w odświętnych strojach przy akompaniamencie skocznych, przedszkolnych przebojów prezentowały przybyłym gościom zdobyte do tej pory umiejętności- zachwycając odwagą, swobodą ruchu i entuzjazmem. Formami przekazu były taniec i śpiew. Całość dopełniły taneczne występy oraz krótkie przemowy reprezentantów starszych grup.

Po części artystycznej przyszedł czas na najważniejszy punkt programu- nadanie dzieciom miana Śmiałka Umiałka przez panią dyrektor Annę Kozłowską, która symbolicznie, dotykając ramienia każdego malucha ogromną kredką, przyjęła je do grona przedszkolaków.

Każdy „świeżo upieczony” Śmiałek Umiałek otrzymał na pamiątkę dyplom oraz odznakę, a poziom pozytywnego stresu mógł zredukować za pomocą słodkiego, czekoladowego poczęstunku. Wymierną oceną wkładu pracy były także owacje, serdeczne uśmiechy i łzy szczęścia ukradkiem wycierane przez dumnych rodziców.

Za scenariusz uroczystości, dekoracje i przygotowanie głównych bohaterów spotkania odpowiedzialne były nauczycielki p. Patrycja Szczesiak, p. Sylwia Sikorska oraz p. Ewa Gruszczyńska. Duże uznanie należy się także rytmiczce, p. Irminie Mokijewskiej-Olejniczak, która we współpracy z nauczycielkami poszczególnych grup przygotowała występy.

Witamy w Śmiałkowej Drużynie!!!