WIELKANOCNE ŚWIĘTOWANIE U ŚMIAŁKA UMIAŁKA

„Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku.
I wielka miłość rośnie w nas.”

 

W  kalendarzu wydarzeń przedszkolnych wiele jest dni przepełnionych radością i emocjami. Są jednak dni zupełnie wyjątkowe, gdzie oprócz wspomnianych, pozytywnych przeżyć przychodzi czas na refleksję oraz poznawanie i kultywowanie tradycji – niewątpliwie do takich należą Święta Wielkiej Nocy.

 

Znalezione obrazy dla zapytania wielkanoc

Radosne świętowanie rozpoczął  występ artystyczny w grupie Skrzatów, datowany na dzień 27.03.18. Przedstawienie łączyło w sobie radość z budzącej się do życia wiosny oraz emocje towarzyszące zbliżającym się świątecznym wydarzeniom. Zaproszeni goście- Pani Dyr., rodzice, dzieci oraz pracownicy placówki z entuzjazmem, wzruszeniem i radością oglądali muzyczno- taneczną interpretację wielkanocnych tradycji, podziwiając jednocześnie wymyślną scenografię oraz urocze stroje. Były kicające zajączki, kurki, miłośnicy śmigusa- dyngusa- wszyscy mali aktorzy niezależnie od stroju mieli jednak jeden wspólny mianownik- promienny uśmiech J Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialna była p. Patrycja Szczesiak przy współudziale rytmiczki, p. Irminy Mokijewskiej- Olejniczak.

To jednak nie koniec wspólnego celebrowania Wielkanocy W środowy poranek świętowaliśmy poprzez spożywanie uroczystego śniadania. Eleganckie stroje, przepięknie ozdobione stoły, tematyczna muzyka i ciepłe życzenia czyniły posiłek zupełnie wyjątkowym. Kosztowaliśmy tradycyjne potrawy – były więc jajko, biała kiełbasa, szynka. O symbolice potraw i dekoracyjnych rekwizytów dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach od swoich nauczycieli. Po uroczystym posiłku na dzieci czekała kolejna niespodzianka. W ogrodzie przedszkolnym czekały na najmłodszych niespodzianki pozostawione przez wielkanocnego zająca. Należało więc wytężyć wzrok i z uwagą szukać wśród traw swojego koszyczka 😉 Na szczęście każdy poszukiwacz odnalazł łup i wkrótce wszyscy mogli cieszyć się jego zawartością. Emocje sięgnęły jednak zenitu, kiedy długouchy zwierzak postanowił pokazać się przedszkolakom- ci mieli okazje osobiście mu podziękować, przybić piątką, pogłaskać.   Taka dawka emocji na pewno utrwaliła w maluchach radość wspólnego świętowania- zakładamy, iż była to doskonała podwalina do budowania nastroju domowego przeżywania najważniejszych, chrześcijańskich świąt.