Pszczoły w naszym przedszkolu

Pszczoły w naszym przedszkolu

Category : Aktualnośći

W miniony piątek odwiedzili nas niezwykli goście- pan bartnik wraz ze sprzętem, który  na co dzień używa w swojej pracy, polegającej na opiece nad pszczołami- co ciekawe nasz Gość przywiózł  również część mieszkańców jednego ze swoich uli. Dzięki temu z bliska, na żywo (choć za szklaną szybą) mogliśmy zobaczyć kłąb oraz królową matkę pośród roju. Przedszkolaki na moment poczuły się jak prawdziwi opiekunowie pszczół, zakładając profesjonalne stroje ochraniające każdą cześć ich ciała. Pan pszczelarz przybliżył nam charakter swojej pracy, zachowania pszczół, ich zwyczaje i nauczył robić pięknie pachnące świece z naturalnego wosku. Do dziś czujemy w salach woń naturalnego złota- prawdziwego polskiego miodu….

 


Skip to content