Przedszkolne wycieczki

Przedszkolne wycieczki

Category : Aktualnośći

Miniony tydzień obfitował w wycieczki. Najmłodsze grupy – Skrzaty i Przyrodnicy odwiedziły Ogród Ekologiczny ” Gładysiakowie” w Wirach, gdzie dzieci poznawały i obcowały z naturą- poszerzyły swoją wiedzę o roślinach, ptakach, owadach, drzewach uprawnych; miały okazję kopać w ziemi w poszukiwaniu robaków, układały kształt motyla z makaronów i odpoczywały w naturze na leżakach, a do domu zabrały posiane przez siebie kwiaty w  pudełkach.

 Podróżnicy zwiedzali Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, gdzie oprócz oglądania eksponatów, replik, poznania wspomnień o znanym podróżniku, mogli porozmawiać osobiście z synami i wnukiem Pana Fiedlera, którzy tak jak ich przodek pokochali i rozwijali pasję podróżniczą. Wielki świat, różne kultury i historia- tego wszystkiego mogliśmy doświadczyć odwiedzając wspaniałe, rodzinne miejsce- żywe muzeum,  skarb Państwa Fiedlerów.  

Ogród Ekologiczny „Gładysiakowie”

.

Muzeum Arkadego Fiedlera


Skip to content