Powitanie jesieni

Powitanie jesieni

Category : Aktualnośći

W minionym tygodniu zawitała od nas jesień. Wszystkie przedszkolaki wsiadły do jesiennego pociągu, który zawiózł każdą z grup na stację zadaniową, aby sprawdzić wiedzę i umiejętności przydatne jesienną porą.  Maszynista dbał o bezpieczeństwo podróżujących, a niedźwiedź sprawdzał i oceniał umiejętności przedszkolaków. Dzieci ubierały manekina w odpowiedni strój, ułożyły z liści fryzurę Pani Jesieni, rozpoznały charakterystyczne dla tej pory dźwięki, dobrały miejsca zimowego snu, które jesienią  szykują  sobie zwierzęta, a także posegregowały dary jesieni spośród innych darów natury. Okazało się, że przedszkolaki są w pełni gotowe na powitanie nowej pory roku. Niespodzianką  było to, że Pani Jesień osobiście doceniła wysiłki dzieci i połączyła się z nimi drogą internetową, aby pogratulować wiedzy i umiejętności. W nagrodę za wykonane zadania, każde dziecko dostało magiczną śliwkę dodającą zdrowia i witalności. Tym samym uważamy sezon jesienny za otwarty!

 


Skip to content